Czym są profile aluminiowe LED – rodzaje

Oświetlenie LED to w ostatnich latach bardzo popularny rodzaj oświetlenia, który tak właściwie znany jest już od dawna, choć to właśnie ostatnie lata mocno go spopularyzowały i rozpowszechniły. Oświetlenie to stało się bardzo często wykorzystywanym rodzajem oświetlenia w różnych miejscach, czy to w sklepach, w firmach, w lokalach usługowych, czy nawet w zwyczajnych domach. Oświetlenie to jest niezwykle funkcjonalne i co więcej, ekologiczne i energooszczędne. Do jego produkcji nie używa się szkodliwych substancji, takich jak na przykład rtęć, a co więcej, taki rodzaj oświetlenia zużywa mniej energii i także ma znacznie dłuższą żywotność, a co za tym idzie, generuje niższe koszty użytkowania. Jednym z ciekawszych rozwiązań oświetlenia ledowego są tak zwane profile aluminiowe LED, które wykorzystuje się dziś w wielu różnych sytuacjach.

Co to są aluminiowe profile ledowe?

Profil aluminiowy montuje się bardzo często jako dodatek do ledowych taśm. Takie taśmy to po prostu wąskie taśmy zawierające ledowe diody, które mogą być zamontowane samodzielnie, lecz w połączeniu z profilem aluminiowym sprawdzają się jeszcze lepiej. Taki profil po pierwsze prezentuje się bardzo dobrze razem z ledową taśmą, gdyż jest on uważany za bardzo nowoczesne rozwiązanie, ale przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na jego funkcję praktyczną, dla której głównie się go montuje razem z taśmami ledowymi. Otóż taki aluminiowy profil świetnie odprowadza ciepło taśmy ledowej, przez co zdecydowanie zwiększa jej żywotność. Warto więc montować taśmy ledowe wraz z profilami, by po prostu przedłużyć ich użytkowanie. Dodatkowo warto wspomnieć także o tym, iż taki profil aluminiowy jest nierdzewny, a także dość elastyczny, przez co także jest łatwy w obróbce. Można więc powiedzieć, iż jest on wyjątkowo funkcjonalnym materiałem.

Jakie są rodzaje profili aluminiowych LED?

Profile aluminiowe LED dzielą się naprawdę na różne rodzaje. Każdy z rodzajów takich profili sprawdza się w całkiem innym zastosowaniu, dlatego też zdecydowanie warto zwracać uwagę na to, jaki z rodzajów profili aluminiowych powinniśmy wybrać. Jeśli chcemy zamontować oświetlenie ledowe na suficie, warto zdecydować się na przykład na profil LED wpuszczany, który sprawdza się do wpuszczenia w jeden z frezów w sufitach podwieszanych. Z kolei jeżeli zależy nam na oświetleniu schodów, warto zdecydować się na tak zwany schodowy profil LED, który stworzony jest wręcz do oświetlenia schodowych stopni. Jest on trwały i wytrzymały, a więc przystosowany do stąpania p nim, podobnie jak profil LED podłogowy, który sprawdza się w różnych instalacjach podłogowych.