Niebezpieczne substancje w rzeczach wyprodukowanych w Chinach

Artykuły importowane z Chin, pomimo relatywnie niskiej ceny, mają również wiele wad.

Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego nie powinniśmy używać produktów „made in China”.

Zanieczyszczenie środowiska

W Pekinie powietrze jest jak tykająca bomba zegarowa. Jego poziom zanieczyszczenia dwudziestokrotnie przekracza limit ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. Być może jest to czynnik, który negatywnie wpływa na produkowane tam kosmetyki, zabawki, żywność i ubrania.

Ponadto wiele produktów jest wytwarzanych w wątpliwych warunkach sanitarnych. Pośredni, ale ogromny wpływ na nasze zdrowie może mieć zanieczyszczenie powietrza. Towary wyprodukowane w Chinach zawierają miejscowe toksyny, które – całkiem możliwe – mogą przedostać się do krwioobiegu przez płuca.

Dodatki do żywności o wątpliwej jakości

Przemysł spożywczy Chiński wykorzystuje do produkcji nawet dwa tysiące różnych dodatków chemicznych. Są to barwniki, wzmacniacze smaku, konserwanty, zagęszczacze i stabilizatory. Nie wszystkie są legalne w Europie. Przykładem jest ronaglit, który od niedawna jest wykorzystywany do produkcji tofu w Chinach. Owa substancja chemiczna może powodować raka. A więc kupując jedzenie w supermarkecie, należy zwracać uwagę na etykietę. Przeczytaj skład i uważnie przyjrzyj się informacjom o kraju pochodzenia produktu.

Skażona woda przez antybiotyki

Innym problemem w Chinach jest skażenie antybiotykami wody, która może służyć do nawadniania eksportowanych owoców lub warzyw. Według nieoficjalnych danych winny za to jest jeden z największych producentów leków, suplementów diety oraz producenci drobiu. Rozpowszechnienie antybiotyków może prowadzić do oporności na nie, co z kolei prowadzi do wzrostu liczby chorób często bardzo trudnych do leczenia. Ponadto lokalne służby nie kontrolują sytuacji, co nie prowadzi do rozwiązania problemu.

Lepiej tego nie kupować!

Z Chin jest sprowadzanych wiele produktów między innymi: żywność, zabawki, ubrania, oraz buty, biżuteria, kosmetyki i akcesoria. Nie ma co się dziwić, ponieważ są to tanie produkty. Poza tym często nie zdajemy sobie sprawy, że produkty, które kupujemy, zostały wyprodukowane w Chinach. Dlatego tak ważne jest, aby czytać etykiety, szukać kraju pochodzenia na opakowaniu i zwracać uwagę na skład. Pomaga to uniknąć negatywnych konsekwencji zanieczyszczeń.

źródło: https://www.stylecity.pl/ – blog o ubraniach