Panowie szaleją z głową

Czasy, w których panowie strzygli się jedynie „na zapałkę” mamy, na szczęście, za sobą. Ostatnio mężczyźni zaczęli poświęcać więcej uwagi swoim włosom. Wielu z nich zależy nie tylko na tym, na modnym strzyżeniu, ale także na właściwej pielęgnacji czupryny. Na ulicach polskich miast można spotkać bardzo wielu brodaczy, ze starannie wypielęgnowanym zarostem. Aby włosy, wąsy i broda wyglądały dobrze, niezbędne są do tego specjalne kosmetyki i akcesoria. Jednym z nich jest dobrej jakości suszarka. 

1. Jak prawidłowo dbać o włosy?

2. Najmodniejsze fryzury dla panów

3. Wąsy i broda czyli styl „na drwala”

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Może to zabrzmi jak truizm, ale podstawą pielęgnacji włosów jest ich mycie. Niekoniecznie codziennie, bo to zależy od typu włosów i stanu skóry głowy. Codzienne mycie włosów suchych może spowodować, że staną się jeszcze bardziej przesuszone. Wystarczy im mycie co drugi lub trzeci dzień. Oczywiście potrzebny jest także właściwie dobrany szampon i odżywka. Tej ostatniej wielu panów unika, myśląc, że jej używanie jest niemęskie. Nic bardziej błędnego. Odżywki pomagają w rozczesywaniu kosmyków, dostarczają im witamin i składników odżywczych, oraz przyśpieszają ich wzrost. Następnym etapem pielęgnacji, jest suszenie. Są osoby, które rezygnują z zakupu suszarki do włosów. Panuje bowiem pogląd, że to urządzenie niszczy kosmyki. Owszem, używanie suszarki może negatywnie wpłynąć na stan włosów, ale tylko wówczas, gdy będziemy jej niewłaściwie używać. Przede wszystkim, nie należy suszyć czupryny zbyt gorącym powietrzem. Po drugie, warto rozpylić  na włosach specjalny preparat, chroniący przed wysoką temperaturą. Można też pochylić głowę w dół, co sprawi, że górna warstwa będzie mniej narażona na uszkodzenia. Przy zakupie suszarki do włosów, należy zwrócić uwagę na jej moc, długość kabla czy dodatkowe nakładki. Fryzjerzy polecają suszarki z funkcją jonizacji powietrza, co znacznie poprawia wygląd włosów. Fryzury męskie różnią się między sobą pod względem cięcia, długości i stylizacji. Jak wspomnieliśmy, uczesanie „na zapałkę” odchodzi do lamusa, lub przybiera bardziej nowoczesne formy.

Najmodniejsze fryzury dla panów

Dobór odpowiedniej fryzury jest bardzo ważną sprawą, ponieważ odpowiednio ostrzyżone włosy podkreślają charakter ich właściciela. Podobnie jak panie, panowie mogą wybierać uczesania z krótkich, średnich i długich włosów. Klasyczna „zapałka” ma teraz nowe wersje. Jedną z najmodniejszych tzw. french crop. Włosy są krótko obcięte po bokach i z tyłu, ale z przodu znajduje się twarzowa grzywka. Z kolei uczesanie zwane pompadour, przypomina to, które nosił amerykański król rock and rollla, Elvis Presley. Ostatnio dużym powodzeniem cieszy się quiff, czyli krótko obcięte boki i tył, oraz dłuższy przód. To uczesanie pozwala dobranie odpowiedniej stylizacji, w zależności od stroju i okazji. Panom z włosami średniej długości, z pewnością będzie pasował bob, który wyszczupla twarz, maskuje zbyt wystające kości policzkowe i odstające uszy. Ponadto taka fryzura dodaje jej właścicielowi nutki romantyzmu.

Wąsy, broda i długie włosy, czyli styl „na drwala”

„Drwal” to hit ostatniego roku. Po ulicach chodzi mnóstwo brodatych i wąsatych panów, z długimi włosami, rozpuszczonymi lub związanymi w kucyk, lub męski koszek. Taki styl można dostrzec np. u popularnych piłkarzy, jak Grzegorz Krychowiak, Ruben Neves czy Sergio Oliveira. W niektórych wersjach, boki i skronie są ogolone do skóry, natomiast na górze głowy pozostawia się długie włosy. Panowie spinają je w męski koczek, przypominający nieco uczesanie samuraja.  Wąsy i broda wymagają specjalnej pielęgnacji. Na rynku dostępne są specjalne olejki, pomady i kremy, które pomagają utrzymać je w dobrej kondycji. Od kilku lat mężczyźni zaczęli także farbować czupryny i, co ciekawe, brody. Wybierają kolory naturalne, ale także i te całkiem zwariowane, jak niebieski, zielony, czerwony a nawet różowy i fioletowy.