Najlepsze filmy o sporcie. TOP 7 tytułów, które musisz obejrzeć

Filmy o sporcie to coś więcej niż tylko historie o legendarnych zawodnikach i ich osiągnięciach. To opowieści, które mówią o rywalizacji, skrajnych emocjach, szacunku oraz problemach społecznych czy politycznych. Sprawdź TOP 7 filmów o sporcie, które poruszą nawet osoby nieinteresujące się tą tematyką na co dzień.

Najlepsze filmy o sporcie, które musisz zobaczyć!

1. „Najlepszy”

Na początek historia z polskiego podwórka. Biograficzny film „Najlepszy” z 2017 roku opowiada o losach Jerzego Górskiego, który pokazuje, że wygrana z nałogiem jest zwycięstwem na wielu polach. Główny bohater przez wiele lat zmagał się z ciężkim uzależnieniem od narkotyków. Po wygraniu walki ze swoją słabością stał się sportowcem. Ciężkie treningi, batalia z samym sobą o lepsze jutro i zdyscyplinowanie sprawiło, że udało mu się zdobyć tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych.

2. „Piłkarski poker”

„Piłkarski poker” to polski film z 1988 roku, który – wbrew tytułowi – nie do końca opowiada o futbolu. Tak naprawdę sport w tej historii jest tylko dodatkiem. To kultowy film mówiący o korupcji, przekupionych sędziach i prawdziwych realiach rozgrywek. Żądza pieniądza i brak uczciwości grają w tej opowieści pierwsze skrzypce. Choć nie jest to film oparty na faktach, można znaleźć w nim haniebne motywy, które regularnie powtarzają się w świecie piłki nożnej.

3. „Rocky”

Pierwszy film z serii „Rocky” miał swoją premierę w 1976 roku. To znana i ceniona na całym świecie produkcja nagrodzona aż trzema Oscarami. Główny bohater – Rocky Balboa – jest nieprofesjonalnym bokserem. Udział w amatorskich walkach jest jego jedynym źródłem utrzymania. Jednak nie jest to opowieść o pieniądzach, a historia o wytrwałości, determinacji i dążeniu do perfekcji, które zaowocowały możliwością stanięcia do walki z mistrzem.

4. „McFarland”

„McFarland” (2015) to tytuł filmu i jednocześnie niewielkie miasteczko, w którym pojawia się Jim White – nowy nauczyciel wychowania fizycznego. Jego codzienna praca nie jest łatwa – musi mierzyć się z uczniami, którzy sprawiają niemałe problemy. Mężczyzna chce jednak dla nich jak najlepiej, przekazując istotne w życiu wartości. Staje się dla nich mentorem, dzięki któremu osiągają sukces. Jim White doprowadza swoich uczniów do wygranej na krajowych mistrzostwach lekkoatletycznych. To lekcja dla wszystkich, mówiąca o tym, że nieważne jest pochodzenie czy stan materialny. Ciężka praca i determinacja pozwalają osiągnąć sukces na każdym polu!

5. „Najwspanialsza gra w dziejach”

„Najwspanialsza gra w dziejach” (2005) niesie za sobą podobne przesłanie co „McFarland”. Głównym bohaterem jest młody i ubogi golfista, którego upór w dążeniu do sukcesu pozwalają osiągnąć cel. Francis Ouimet udowadnia, że golf to nie tylko gra dla ludzi z wyższych sfer, bo nie pieniądze determinują zwycięstwo, a ciężka praca i marzenia.

6. „Senna”

„Senna” (2010) to film biograficzny, który powstał we współpracy z rodziną brazylijskiego kierowcy oraz zarządem Formuły 1. Ayrtonie Senna to jeden z najwybitniejszych kierowców wszech czasów. Ten dokument przedstawia fizyczną i duchową drogę mistrza do osiągnięcia perfekcji. Film stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich miłośników Formuły 1.

7. „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”

Kiedy pragnie się czegoś naprawdę mocno, tylko jeden krok dzieli nas od niecnych uczynków. Amerykańska łyżwiarka figurowa Toyna Harding była jedną z najlepszych w swojej dyscyplinie. Medal olimpijski był niemalże na wyciągnięcie jej dłoni. Niestety sama przekreśliła swoją szansę na sukces, wyrządzając krzywdę rywalce. „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (2017) to film pokazujący, do czego może posunąć się sportowiec żądny zwycięstwa.

Telewizja światłowodowa sposób na oglądanie najlepszych filmów

Chcesz oglądać filmy w najlepszej jakości? Postaw na telewizję światłowodową od INEA. To najlepsze rozwiązanie dla wszystkich miłośników kina i telewizji. Ciesz się najlepszymi produkcjami już za 9,90 zł miesięcznie. Telewizja przez Wi-Fi od INEA daje możliwość wyboru paczek tematycznych, dzięki którym opłacasz tylko te kanały, które najbardziej Cię interesują. Co więcej, możesz je dowolnie zmieniać, bez żadnego przywiązania.

Telewizja światłowodowa umożliwia również dostęp do VOD, czyli domowej wypożyczalni na życzenie, w której znajdują się wyłącznie najlepsze hity. Telewizja przez Wi-Fi działa za pomocą łącza światłowodowego, dzięki któremu możesz oglądać materiały w jakości nawet 4K!