Jak zadbać o zdrowy sen?

Sen jest niezbędny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jak zostało udowodnione, sen ma zasadnicze znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Niektórzy naukowcy uważają, że sen pomaga regulować układ odpornościowy, oraz że pomaga tworzyć nowe wspomnienia. Jedna z głównych teorii głosi, że sen jest niezbędny do konsolidacji pamięci: procesu przechowywania nowo nabytych informacji w pamięci długotrwałej. Może to mieć miejsce podczas snu REM lub NREM, w zależności od tego, jaka część mózgu jest używana. Brak snu może prowadzić do różnych problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, takich jak otyłość i depresja, nadciśnienie, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu i upośledzenie funkcji immunologicznych.

Ile snu potrzebuje człowiek?

Ilość snu, jakiej potrzebuje człowiek, różni się w zależności od osoby i jest zależna od wielu czynników. Niektórzy ludzie potrzebują więcej snu niż inni. Według National Sleep Foundation dorośli powinni spać co najmniej 7 godzin na dobę. Ta sama fundacja zaleca również, aby dzieci w wieku 6-13 lat spały co najmniej 10 godzin na dobę. Ta liczba może się jednak różnić w zależności od wieku i poziomu aktywności dziecka.

Sen wpływa na nastrój, pamięć, wagę i ogólny stan zdrowia. Brak snu może wpływać na zdolność uczenia się nowych umiejętności lub dokładnego wykonywania zadań. Może również sprawić, że będziemy bardziej drażliwi i mniej skoncentrowani na zadaniach.

W jakiej pozycji najlepiej spać?

Istnieje wiele różnych pozycji, w których ludzie śpią, ale każda osoba ma swoje własne preferencje. Jest kilka pozycji które są bardziej powszechne niż inne, ale ważne jest, aby wiedzieć, która najbardziej odpowiada Twojemu ciału. Niektórzy lubią spać na brzuchu, podczas gdy inni lubią spać na boku. Najlepiej wypróbować, które pozycje są najlepsze i znaleźć taką, która najlepiej pasuje do naszego ciała.

Poduszki z kaszy gryczanej, zdrowa alternatywa na dobry nocny sen

To, na czym śpimy, ma istotne znaczenie i wpływa na jakość snu. Jedną z propozycji na poprawienie jakości snu są poduszki z łuską gryki. Takie poduszki można np. kupić w sklepie https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Czym różnią się poduszki gryczane od tradycyjnych poduszek i dlaczego warto na nich spać?

Poduszki gryczane to zdrowa alternatywa na spokojny sen. Są wygodne, trwałe i hipoalergiczne. Poduszki z gryki mają wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami poduszek. Są nie tylko wygodniejsze niż inne rodzaje poduszek, ale także trwalsze i hipoalergiczne. Są dobrym wyborem dla alergików, ponieważ łuski gryki są naturalnie hipoalergiczne. Poduszki z gryki dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i grubościach. Łuski gryki nie są  uczulające dla większości ludzi.

Łuski gryki nie będą się spłaszczać pod głową tak jak inne poduszki. Dzieje się tak, ponieważ dopasowują się do kształtu głowy i szyi podczas snu. Zapobiega to dyskomfortowi lub bólowi, który mogą powodować tradycyjne, płaskie poduszki.

Poduszki z gryki mają również znacznie dłuższą żywotność niż inne poduszki dostępne obecnie na rynku, co na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić pieniądze!