Dlaczego warto szczotkować brodę?

Mimo że wielu osobom wydaje się, że zapuszczanie brody nie jest niczym trudnym to jednak, aby zarost był w dobrej kondycji, należy o niego odpowiednio dbać. W przeciwnym wypadku poplątana, brudna i matowa broda, zamiast dodawać mężczyźnie uroku i męskości sprawi, że będzie wyglądał, jakby się zaniedbał. Z tego powodu, każdy brodacz powinien pamiętać o tym, by właściwie pielęgnować swój zarost. Jedną z istotnych czynności, którą powinien wykonywać, jest szczotkowanie brody. Dlaczego warto szczotkować brodę i jak to robić? Podpowiadamy.

Z jakiego powodu warto szczotkować brodę?

Każdy mężczyzna, który chce zapuścić brodę i utrzymywać dłuższy zarost, powinien zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów ułatwiających jego pielęgnację. Do podstawowych narzędzi, w jakie musi wyposażyć się każdy brodacz, zalicza się między innymi szczotki lub kartacze do brody. O tym, jak wybrać idealny dla siebie model dowiemy się więcej na stronie dlagentlemana.pl.

Zwłaszcza osoby, które dopiero zaczynają zapuszczać brodę, zadają sobie pytanie: dlaczego warto ją szczotkować? Otóż włosy po osiągnięciu pewnej długości, niezależnie od tego, czy znajdują się na głowie, czy na twarzy, wymagają szczególnej troski. Wyczesywanie, mycie czy balsamowanie to tylko niektóre czynności, które pozwalają cieszyć się bujnym zarostem i atrakcyjnym wyglądem.

Poplątana i matowa broda nie prezentuje się efektownie, co więcej, jeżeli nie jest regularnie szczotkowana i myta, może być siedliskiem wielu groźnych bakterii. Gromadzą się w niej wówczas nie tylko resztki jedzenia, ale także pył, kurz, roztocza czy zanieczyszczenia z powietrza. Regularnie szczotkując brodę, usuwamy z niej nieproszonych gości i gwarantujemy sobie schludny i elegancki wygląd.

Jak należy szczotkować brodę?

Do szczotkowania brody możemy wykorzystać specjalnie przeznaczone do tego celu szczotki z rączką lub tzw. kartacze, a więc swego rodzaju szczotki, które jednak nie posiadają długiej rączki. Obecnie na rynku można znaleźć wiele tego typu produktów, które wykonane są zarówno z naturalnego, jak i syntetycznego włosia. Te pierwsze są chętnie wybierane przez brodaczy ze względu na doskonałe parametry techniczne naturalnych materiałów, takich jak na przykład włosie dzika. Jeżeli jednak decydujemy się na syntetyczny model, postawmy na szczotkę od producenta, który do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje wysokiej jakości materiały.

Samo szczotkowanie brody najlepiej wykonywać przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Czynność taka niczym nie różni się od wyczesywania włosów na głowie, dlatego nie jest skomplikowana. Warto jednak przesuwać szczotkę po brodzie delikatnie, aby nie wystąpiło nieprzyjemne uczucie ciągnięcia włosów. Czesać zarost powinniśmy do momentu, gdy wyczeszemy wszystkie zabrudzenia i nie będzie on już poplątany. Tak przygotowana broda jest gotowa do aplikacji olejków pielęgnacyjnych i innych kosmetyków.