Jak zrobić pranie bez użycia detergentu?

Chociaż może się to wydawać prostą operacją, ręczne pranie może wiązać się z przykrymi niespodziankami, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Co się stanie, jeśli skończy się detergent? Istnieją naturalne alternatywy.

Jeśli zabraknie Ci detergentu do prania, nie martw się! Ściereczki można bez problemu prać ręcznie lub w pralce. W rzeczywistości istnieją przyjazne dla środowiska alternatywy. Nie tylko skutecznie usuwają plamy, ale także nie zawierają szkodliwych dla skóry chemikaliów. W pralce lub ręcznie ubrania można prać również samą wodą, która już sama w sobie ma wysoką moc czyszczącą, powiększoną o wytrzymałość pralki. Aby uzyskać jeszcze lepsze czyszczenie, możesz włożyć do kosza czysty ziemniak, schowany w skarpetce. Ziemniak pochłania zapachy, uwalnia skrobię, która zmiękcza wodę i sprawia, że ​​tkaniny są miękkie. Ponadto, uderzając w bęben pralki, pomaga w czyszczeniu prania, zastępując w rzeczywistości te kulki, które są używane bez detergentu i które wykonują takie samo mechaniczne działanie jak omawiany ziemniak. Jeśli pranie jest szczególnie brudne, nawet jeśli jest prane w misce, można je wstępnie obrobić mydłem marsylskim i być może dodać nadwęglan sodu. Mycie można zakończyć octem lub kwaskiem cytrynowym.

W bębnie pralki lub w umywalce do prania ręcznego, gdy nie masz detergentu, możesz również wsypać trochę sody oczyszczonej, która odtłuszcza. Do nadania zapachu ubraniom możesz użyć dowolnego olejku eterycznego, który uwalnia przyjemny zapach.

Jak prać ręcznie bez chemii?

Do ręcznej dezynfekcji prania można użyć naturalnych środków antybakteryjnych, domowej roboty, które dezynfekują i nie szkodzą skórze. Soda oczyszczona jest idealna, wystarczy wrzucić dwie łyżki stołowe do miski, jeśli pierzesz ręcznie. Wodorowęglan działa odkażająco i pochłania brzydkie zapachy. Soda do prania nadaje się również do rozpuszczenia w gorącej wodzie, gdzie pranie jest następnie moczone.

Biały ocet dezynfekuje, likwiduje nieprzyjemne zapachy. Może być także stosowany w pralce zamiast płynu do płukania tkanin, wlewanego do specjalnego kosza. Olejek z drzewa herbacianego, olejek eteryczny z lawendy, szałwii lub tymianku ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Wystarczy wlać kilka kropel do miski z wodą do prania ręcznego i pozostawić ubrania do namoczenia na kilka minut.