9 naturalnych sposobów na pokonanie zmęczenia

Nie ma sensu marnować pieniędzy na suplementy, które mają redukować zmęczenie. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma radami, takimi jak np. odpowiednie odżywianie. Zmęczenie w okresach zmiany pór roku, takich jak nadejście wiosny lub jesieni, jest czymś naturalnym. Nie potrzebujesz leków, specjalnych kuracji, a tym bardziej zwykłych, bardzo drogich suplementów.

Na przykład opuszczanie siłowni w celu zaoszczędzenia energii po dniu pracy jest złym zachowaniem, ponieważ ćwiczenia i ruch dostarczają tkankom tlenu, poprawiają krążenie i zwiększają odporność naszego organizmu.

Naturalne środki na zmęczenie

Dostosuj się do rytmu swojego ciała. Wiedza, kiedy Twój organizm jest (naprawdę) głodny, spragniony lub potrzebuje odpoczynku, jest niezbędna, aby dobrze zrozumieć swoje ciało. W jaki sposób? Zacznij prowadzić dziennik relacji między jedzeniem a nastrojem.

Zasada 70/30. Jedz zdrowo, ćwicz i radź sobie ze stresem przez 70 procent czasu. Oznacza to na przykład samokontrolę nad swoją dietą i aktywność przynajmniej pięć dni w tygodniu. I odpuść sobie kilka drobnych przyjemności – wino, słodycze, czekolada, lenistwo – w pozostałe dwa dni.

Poruszaj swoim ciałem. Zachęcamy do znalezienia równowagi między pracą sercowo-naczyniową a „treningiem podstawowym”. Wybieraj ćwiczenia mające na celu poprawę postawy i równowagi, takie jak joga i fitness. A kiedy w ogóle nie masz czasu na siłownię, wyjdź na spacer, jeśli to możliwe na łono natury.

Dziesięć minut dziennie bez stresu, czyli poświęć się zajęciom relaksującym: słuchanie muzyki, czytanie dobrej książki, kąpiel, masaż.

Wybierz dobrego lekarza. Stres może mieć również uleczalne przyczyny, tradycyjnie lub naturalnie. Na przykład brak równowagi hormonalnej. W każdym razie należy polegać na zaufanym lekarzu.

Daj sobie cele. A raczej ustal priorytety, czego chcesz od życia? Lepsza praca, znalezienie partnera, podróżowanie? Jakie są twoje marzenia? Co jest „najważniejsze” w Twoim życiu i w przyszłości?

Wyeliminuj pożeraczy energii. Kilka przykładów? Lepiej chroń się przed otaczającymi nas zanieczyszczeniami, które obejmują również chemikalia, których używasz w domu. Rozważ również wszystko, co pochłania twoją energię z emocjonalnego i psychologicznego punktu widzenia. Mogą to być negatywni ludzie, którzy cię przygnębiają.

Na koniec trzy podstawowe wskazówki dotyczące diety eliminującej zmęczenie.

  • Wybieraj dania lekkie, bogate w witaminy.
  • Zjedz owocowe i zdrowe śniadanie.
  • Unikaj węglowodanów prostych, które – powodując wzrost poziomu insuliny we krwi – odpowiadają za nagłe spadki poziomu cukru we krwi i wynikające z tego uczucie zmęczenia i znużenia.

Daj drastyczne cięcia przekąskom, herbatnikom i ogólnie wszystkim rafinowanym zbożom.