Jak wybrać kolor ścian do sypialni?

Wybór koloru ścian nowej sypialni to operacja, która może być dość trudna. Co innego wyobrazić sobie kolor, a co innego znaleźć dokładny odcień w palecie kolorów różnych producentów farb ściennych. Od jednego producenta do drugiego kolory zmieniają się całkowicie, a odcienie kolorów są naprawdę liczne.

Jeśli Twoim pomysłem jest tworzenie kombinacji w sypialni (na przykład pomalowanie tylko niektórych ścian, paski lub inne wzory geometryczne), zadanie staje się jeszcze trudniejsze.

Możliwość łączenia kolorów poprzez wybór kombinacji, która Cię przekonuje, a jednocześnie jest harmonijna i przyjemna, staje się naprawdę skomplikowana. Ale nie zniechęcaj się. Możesz sobie pomóc, korzystając z generatora palet. W sieci można znaleźć wiele z nich, niektóre do użytku tylko z komputerów PC, a inne do zainstalowania na smartfonach.

Praktyczne porady przed przystąpieniem do malowania ścian

Po wybraniu koloru, który najbardziej Ci się podoba, polecamy kupić próbkę produktu. Teraz każda fabryka farb może przygotować saszetkę, która posłuży jako próbka. Zabierz ją do domu i nałóż na ścianę. Sprawdź intensywność nałożonego koloru, która zmienia się w zależności od liczby aplikacji. Możesz również wykonać więcej przykładowych kwadratów, nadając wiele różnych aplikacji, dzięki czemu zobaczysz kolor uzyskany po jednej, dwóch lub trzech warstwach farby. Poczekaj, aż próbka wyschnie i obserwuj ją w świetle dziennym. Będziesz mógł dokładnie określić rzeczywisty wynik i zdecydować, czy jest to odpowiedni kolor dla Ciebie, czy też nie.

To również sposób by odpowiednio dopasować do siebie kilka kolorów. I sprawdzić, jak komponują się z otoczeniem. Poznaj również 2 złote zasady jak malować ściany w pomieszczeniu.