Cytryna do czyszczenia miotły: magiczny efekt

Pojawia się coraz więcej, a często mało znanych, domowych środków do pielęgnacji przedmiotów, których używamy na co dzień do prac domowych. Jak zrobić, na przykład, czyścić miotły, którymi zamiatamy pokoje w domu lub nasze zewnętrzne podwórka? Z biegiem czasu ich pędzle twardnieją i wypełniają się kurzem i brudem, ale jest sposób, aby wyglądały jak nowe: użycie cytryny. Przekonajmy się, jak ten prosty owoc cytrusowy może nam się przydać.

Jak czyścić szczotkę do miotły? Cytryna to idealne antidotum

Prace domowe często wiążą się z użyciem najróżniejszych narzędzi, zwłaszcza do czyszczenia powierzchni domu lub podwórek naszego domu. Jeśli w pomieszczeniach najbardziej komfortowym i skutecznym rozwiązaniem jest odkurzacz, to na zewnątrz do czyszczenia podwórek, ogrodów, tarasów czy balkonów, często nękanych kurzem i brudem, zaleca się użycie zwykłej miotły ręcznej. Jednak z czasem miotła może stracić swoje podstawowe właściwości z powodu ciągłego używania szczotki. Jak zatem utrzymać go w najlepszym wydaniu i nie dopuścić do jego stwardnienia z biegiem lat?

Dość skuteczne rozwiązanie pochodzi bezpośrednio z naszej kuchni, a dokładniej z naszej lodówki: to cytryna. Ten prosty owoc cytrusowy jest w rzeczywistości idealnym lekarstwem na zachowanie szczotki naszej miotły przez długi czas, bez jej twardnienia. Sok z cytryny to doskonałe antidotum. I jest zawsze pod ręką, do czyszczenia i gotowania.

 

Sok z cytryny przeciw twardnieniu włosia: kroki, które należy podjąć

Proces czyszczenia naszej miotły jest bardzo prosty. Przede wszystkim trzeba mieć dwie lub trzy cytryny, z których sok trzeba wyciskać ręcznie lub za pomocą najwygodniejszej i najpraktyczniejszej wyciskarki do cytrusów. Następnie należy przez kilka minut podgrzać sok z cytryny i rozprowadzić go na włosiu miotły, pokrytym nagromadzonym kurzem i brudem, które przez to straciły swoją naturalną miękkość. Działanie cytryny musi trwać około 10 minut: przed ponownym użyciem pozwól włosiu miotły doskonale wchłonąć sok z cytryny.

Po upływie wymaganego czasu miotłę należy spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia na świeżym powietrzu przed ponownym użyciem. Po wykonaniu tej krótkiej serii kroków zauważysz, jak zmiękło włosie szczoteczki: to dzięki zaskakującemu działaniu cytryny, doskonałego antidotum, którego prawdopodobnie nie byłeś świadomy i na którym teraz możesz znaleźć wsparcie w pielęgnacji i utrzymanie miotły.