Na czym polega opcja odroczonych płatności?

Polacy coraz chętniej i częściej płacą wirtualnymi pieniędzmi. Płatności kartą, blikiem stały się czymś oczywistym, normalnym. Nadchodzi jednak kolejna rewolucja, która zachwyci wielu konsumentów.

Płatności odroczone. Na czym polega ta opcja i czy jest w pełni bezpieczna?

Dla dobra klienta wprowadzono płatności odroczone – jak to działa?

Nie zawsze w domowym budżecie pojawiają się oszczędności, które możemy wydać na niespodziewane zakupy. Odroczona płatność wybawi wielu konsumentów z tego kłopotu. Opcja ta polega na odsunięciu w czasie uregulowania kwoty za dane zakupy. Dziś kupuję sukienkę, a płacę za nią, gdy na koncie pojawi się wypłata. To dobre, bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników wirtualnych płatności.

Robiąc zakupy przez Internet często musimy zwrócić towar, bo rozmiar obuwia nie ten, a sukienka na zdjęciu wyglądała inaczej. Czekamy na zwrot pieniędzy od sprzedawcy, co często trwa kilka lub nawet kilkanaście dni. Opcja odroczonych płatności pozbawi konsumentów takiego problemu.

Allegro Pay szturmem zdobywa klientów

Robiąc zakupy na Allegro możemy już korzystać z opcji odroczonej płatności. Wystarczy wybierając płatność zaznaczyć Allegro Pay. Jak to działa? Należy dokonać na swoim profilu aktywacji takiej możliwości. Potrzebujemy do tego danych z dowodu osobistego.

Allegro sprawdza naszą zdolność kredytową i wydaje decyzję pozytywną lub negatywną. Trudności z uzyskaniem tej opcji mogą mieć osoby zadłużone, z wieloma wpisami do Biura Informacji Kredytowej. Aplikowanie o płatność odroczoną trwa kilka minut. Allegro przyznaje konsumentowi kwotę od 500 do 4200 zł na zakupy. Za zakupy należy zapłacić w ciągu 30 dni lub podzielić płatność na mniejsze części. „ Dla mnie taka możliwość to wybawienie. Nie zawsze starcza mi pieniędzy do kolejnej wypłaty. A potrzeby mam duże, bo jestem mamą trzech córek. Tornistry do szkoły zamówiłam córkom na Allegro i wybrałam opcję odroczonej płatności. Nie przypuszczałam,  że to takie proste” – mówi Małgorzata.

Allegro jako lider na rynku e-commerce narzuca pewne trendy w marketingu – interesujące informacje na temat promowania produktów online znajdziesz na topmarkeitng.pl.

PayPo – lider odroczonych płatności w Polsce

PayPo to lider odroczonych płatności w Polsce. Współpracuje z wieloma sklepami online. Marzysz o nowych dżinsach, a nie masz pieniędzy? Wejdź na stronę ulubionego sklepu internetowego, wybierz model i rozmiar i wypróbuj odroczoną płatność. Za zakupy zapłaci Paypo, a Ty zwrócisz pieniądze w wyznaczonym terminie.  Można również zainstalować w telefonie aplikację mobilną PayPo, a wygoda jest jeszcze większa.

Kupowanie i płacenie za zakupy nigdy nie było tak proste.