Nowoczesne ubrania – jak działają na nasz organizm?

Nowoczesne ubrania, które na nowo definiują kształty, zwalczają cellulit, zmniejszają pomarańczową skórkę i poprawiają krążenie krwi, możesz pomyśleć, że to magia. Wręcz przeciwnie, nie ma absolutnie mowy o białej magii w tworzeniu tych inteligentnych tkanin, ale raczej o doborze naturalnych i niesamowitych technologii.

 

Inteligentne tkaniny łączą dwie technologie

  1. Mikrokapsułki na bazie kosmetycznych składników aktywnych

Tekstylia zawierają miliony mikrokapsułek pełnych kosmetycznych składników aktywnych. Te mikrokulki są przyczepione do każdego włókna tkaniny i uwalniane w kontakcie ze skórą.

  1. Inteligentne włókno na bazie kryształów bioceramicznych

 

Inteligentne tkaniny uwalniają swoje moce poprzez ruch ciała

Dzięki naturalnym ruchom ciała powstaje tarcie, które rozbija mikrokapsułki. Te następnie stopniowo uwalniają składniki aktywne kosmetyku, które wnikają i działają bezpośrednio w skórze. Ciepło wytwarzane przez organizm jest pochłaniane i przekształcane przez kryształy bioceramiczne. Te z kolei odsyłają je w postaci promieni podczerwonych w celu podniesienia temperatury skóry, a tym samym krążenia krwi. Nasz organizm jest w ten sposób stymulowany do lepszej eliminacji komórek tłuszczowych.

Atutem takich ubrań jest to, że nie musisz ich nosić tylko w trakcie ćwiczeń. Oczywiście podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni czy w zaciszu domowym będą Twoim sprzymierzeńcem. Materiały te są jednak bardzo eleganckie i nadają szyku niejednej stylizacji. Można je zatem nosić podczas zakupów, czy spaceru po górach.