Jakie są różne etapy pielęgnacji stóp?

Aby mieć ładne stopy, ważne jest, aby postępować zgodnie z określonymi krokami i wykonywać te zabiegi regularnie, aby uzyskać optymalne rezultaty. Więc jakie są różne kroki, aby mieć ładne stopy nie tylko latem?

1. Kąpiel stóp

Pierwszą pielęgnacją stóp, którą można łatwo wykonać w domu, jest kąpiel stóp. Wszystko czego potrzebujesz to miska, trochę grubej soli (lub sody oczyszczonej) i ewentualnie kilka kropli olejków eterycznych, jeśli chcesz. Pozostaw do namoczenia na dziesięć minut i skorzystaj z tego zabiegu na stopy, aby się zrelaksować!

2. Peeling do stóp

Nie ma to jak dobry peeling do pielęgnacji stóp. Dzięki prostym, domowym przepisom możesz wykonać ten zabieg na stopy bezpośrednio z łazienki! Możesz już zrobić dobry peeling stóp za pomocą oliwy z oliwek (lub arganu) i grubej soli. Skuteczna mieszanka do delikatnego złuszczania!

3. Nawilżenie stóp

Podczas pielęgnacji stóp niezbędne jest nawodnienie stóp. Jeśli jest jeden obszar, o którym regularnie zapominamy w przypadku nawilżania, to są to stopy. A jednak jest to obszar, który wymaga dużego nawilżenia. Nasze stopy rzeczywiście podtrzymują ciężar naszego ciała, są stale zamknięte w butach. Dlatego ważne jest, aby o nie dbać i regularnie nawilżać.

4. Pedicure

Aby mieć piękne stopy, ważne jest by zadbać odpowiednio o paznokcie. Przechodzimy więc przez pole „pedicure”. Dzięki zaprojektowanym do tego urządzeniom możliwe jest teraz proste i sprawne wykonanie pedicure w domu.

5. Lakier na stopy

Najczęściej malujemy paznokcie u stóp latem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by robić to również zimą. Zawsze zaczynamy od nałożenia odpowiedniej bazy przed kolorowy lakier. Baza rzeczywiście zapobiegnie żółknięciu paznokcia i utworzy warstwę ochronną przed nałożeniem koloru. Sprawdzi się również jako pielęgnacja paznokci u nóg. Następnie nakładamy 2 warstwy lakieru w wybranym kolorze (na stopy odważamy się na kolor!) i na koniec top coat, aby lakier dłużej się utrzymał.