Literatura, czyli dzieło artystyczne dla każdego: doskonały wybór na prezent!

Książki są zdecydowanie bezpiecznym wyborem na prezent dla każdego i na dowolną okazję. Warto je sprawiać dzieciom i młodzieży, by nauczyły się czerpać radość z czytania, jak i dorosłym, którym zapewnią chwile wytchnienia. Książka może być udanym prezentem gwiazdkowym, urodzinowym, czy też imieninowym. Okaże się też trafnym upominkiem na docenienie czyjegoś choćby małego sukcesu. Jakie książki wybierać na prezent? Warto wziąć pod uwagę zainteresowania danej osoby lub jej osobowość. O to kilka propozycji:

Dla lubiących dreszczyk emocji:

Zdecydowanie poleca się książki z kategorii thrillerów i kryminałów. Dostarczają oczekiwany dreszczyk emocji, stale budując napięcie i zaskakują nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Z tej kategorii poleca się aktualnie: Za zamkniętymi drzwiami, B.A Paris, Behawiorysta, Remigiusza Mroza, czy też Zabójcze Święta, Pauliny Świst.

Dla wrażliwców i nie tylko!

W tym przypadku wprost należy wybierać książki charakteryzujące się kwiecistym językiem, bogatymi opisami i wzruszającymi historiami. Oznacza to, że idealnym wyborem będzie literatura piękna, ale również poezje, aforyzmy i dramaty oraz książki historyczne. Polecamy m.in. Mleko i miód. Milk and Honey, Kaur Rupi, Złodziejka książek, Markus Zusak, Stowarzyszenie umarłych poetów, Nancy Kleinbaum.

Dla głodnych sensacji:

Różnego rodzaju sensację, afery i skandale, to coś, co ekscytuje wielu! Dla każdego, kto lubi odkrywać tajemnice i intrygujące fakty z różnych dziecin życia, poleca się literaturę faktu i reportaże. W tym przypadku poleca się aktualnie: Skazana, Ewa Ornacka, Zaginione dziewczyny John Glatt, 11 września. Dzień, w którym zatrzymał się świat, Mitchel Zuckoff.

Dla ambitnych graczy!

Książki służące rozwojowi osobistemu i różnego rodzaju poradniki, na pewno ucieszą tych, którzy nie lubią stać w miejscu, lecz wciąż szukają swojej drogi do sukcesu. O to kilka ciekawych propozycji: Potęga podświadomości, Joseph Murphy, Jak przestać się martwić i zacząć żyć, Dale Carnagie, Nawyki warte miliony, Brian Tracy. Dla każdego pasjonata treści literackich polecamy również spektakl w teatrze https://warszawainfo.pl/teatr-studio-zyskal-nowego-dyrektora-przez-nastepne-piec-lat-placowka-pokieruje-dotychczasowy-dyrektor-roman-osadnik/.