Galaxy Z Fold4 jako smartfon do pracy

Poszukując smartfona do pracy, w której stawiamy m.in. na multitasking, musimy zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii. Taki telefon powinien być wyposażony w nowoczesne funkcje ułatwiające nam wykonywanie codziennych obowiązków, a jednocześnie dobrze się prezentować i zapewniać użytkownikowi pełen komfort w trakcie używania. W tym tekście weźmiemy zatem pod lupę jeden ze składanych smartfonów z oferty marki Samsung, czyli Galaxy Z Fold4. Czy to rzeczywiście odpowiedni smartfon do pracy, z którym będziemy mogli się polubić?

Dwa telefony w jednym, czyli Galaxy Z Fold4

Galaxy Z Fold4 to, tuż obok Galaxy Z Flip4, najnowsze składane „dziecko” wśród asortymentu smartfonów marki Samsung. Można niejako powiedzieć, że zastępuje on dwa telefony w ramach jednej obudowy, ponieważ złożony Galaxy Z Fold4 przypomina wymiarami i wyglądem standardowy smartfon, z kolei po rozłożeniu otrzymujemy sporą powierzchnię roboczą o przekątnej 7,6 cala. To imponujący wynik, któremu bliżej raczej do tabletów, aniżeli do telefonów, do których byliśmy dotychczas przyzwyczajeni.

No dobrze, ale co w takim razie z poręcznością takiego giganta? Czy nie będzie on o wiele cięższy niż klasyczny smartfon? Wbrew pozorom nie – do jego produkcji wykorzystano lekkie i zarazem trwałe materiały, a wszelkie elementy – oczywiście poza ekranem – zostały odpowiednio odchudzone. Dzięki temu Galaxy Z Fold4 nie zajmuje o wiele więcej miejsca, za to jego funkcjonalność jest znacząco poszerzona i może dać mnóstwo możliwości komuś, komu potrzebny jest właśnie smartfon do pracy.

Jak wygląda multitasking z Galaxy Z Fold4?

Wielozadaniowość to bez wątpienia ważna umiejętność, którą wielu z nas stara się rozwinąć w swojej karierze zawodowej. Chcemy być w swojej pracy efektywni, skuteczni, a przy tym realizować cele w określonym czasie. Czy smartfon Galaxy Z Fold4 może w tym pomóc? Wiele wskazuje na to, że tak, czego dowodem może być chociażby funkcja Flexcam.

Czym właściwie jest Flexcam? To bardzo proste – wyobraź sobie, że oglądasz właśnie interesujący webinar, który pomaga Ci podnieść zawodowe kwalifikacje. Jednocześnie potrzebujesz przestrzeni do notowania lub po prostu chcesz mieć wolne ręce. Wystarczy, że Galaxy Z Fold4 ułożysz na płaskiej, stabilnej powierzchni i możesz zająć się dwiema czynnościami równocześnie.

Oprócz tego mamy tutaj możliwość korzystania z więcej niż jednej aplikacji jednocześnie dzięki funkcji MultiView. Możesz zatem podzielić ekran na dwie połowy i na jednej oglądać ważne służbowe spotkanie, a na drugim mieć otwarte okno z notatkami. Co ważne, Galaxy Z Fold4 jest kompatybilny z rysikiem S Pen, wobec czego swoje notatki możesz sporządzać odręcznie. Pismo zostanie później zamienione na mechaniczne.

Co więcej, za sprawą App Pair możesz grupować do 3 aplikacji i otwierać je jednocześnie przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. To także jedna z zalet tak dużego ekranu i zarazem przestronnej przestrzeni roboczej – to Ty decydujesz, w jaki sposób ją wykorzystasz. Galaxy Z Fold4 daje zatem spore możliwości swojemu użytkownikowi, zwłaszcza temu, który jest ukierunkowany na wykonywanie zadań i realizację wyznaczonych sobie celów.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska