Dlaczego warto wynająć biuro wirtualne w Warszawie?

Każdy z przedsiębiorców w Polsce, którzy prowadzą działalność gospodarczą, ma obowiązek posiadać adres rejestracyjny. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, adres firmy jest zazwyczaj tożsamy z adresem zamieszkania. Jednak nie każdy chciałby podawać swój adres domowy jako miejsca wykonywania działalności. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest wynajem adresu. Nie musisz posiadać własnego biura. Idealne rozwiązanie to rejestracja firmy i prestiżowy adres w postaci wirtualnego biura. Co to jest wirtualne biuro? Co daje ci opcja rejestracji firmy w wirtualnym biurze? Gdzie możesz umiejscowić adres wirtualnego biura w Warszawie? Co daje ci wirtualny adres w centrum Warszawy? Co oferują wirtualne biura?

Biuro wirtualne – co to i dla kogo adres wirtualny firmy będzie korzystny?

W internecie można znaleźć wiele informacji tj. adres twojej firmy, adres mailowy, twoje biuro czy nip. Każda działalność musi się odbywać pod konkretnym adresem – przynajmniej formalnie. Czy wiesz jednak, że adresem siedziby twojej firmy może być adres zarejestrowany w dowolnym miejscu w kraju, obejmujący swoisty wynajem biura? Czy wiesz, czym jest tak naprawdę wynajem adresu?

Czym są biura wirtualne? Wirtualne biuro to najprościej mówiąc, usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej, bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Biuro wirtualne daje przede wszystkim możliwość rejestracji firmy pod prestiżowym adresem. Nie musisz bywać w tym biurze. Na zasadzie wynajmu adresu, zyskujesz wszelkie zalety prestiżowego adresu, rozliczania się z urzędem skarbowym na korzystniejszych zasadach i w korzystniejszym miejscu. Nie są ci potrzebni właśni pracownicy. Dzięki usługom wirtualnego biura zyskujesz adres, skrzynkę pocztową, gdzie przychodzą do ciebie wiadomości, a w ramach wielu opcji – możesz też zyskać np. pełną obsługę korespondencji przychodzącej.

Podsumowując, biuro wirtualne to adres siedziby twojej firmy, zazwyczaj w prestiżowej lokalizacji, pod którym twoja firma działa oficjalnie. Nie musisz jednak fizycznie i osobiście korzystać z takiego biura. W takim przypadku pozostawiasz jego obsługę, pracownikom firmy wynajmującej ci adres. W ramach umowy na biuro wirtualne możesz korzystać z szeregu usług dodatkowych. Dzięki temu, że twój adres siedziby nie będzie powiązany z adresem zamieszkania, możesz uniknąć nieprzyjemności i bardzo wiele zyskać.

Usługa wirtualnego adresu to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, prowadzących działalność jednoosobową, którzy nie chcą wskazywać swojego adresu domowego, dla tych którzy pragną się wybić poprzez prestiżowy adres siedziby, brzmiący „poważnie”. To świetna opcja dla freelancerów, pracujących zdalnie, a także dla osób, będących zagranicą, ale prowadzących działalność w Polsce.

Usługi wirtualnego biura

W przypadku wirtualnego biura masz możliwość skorzystania jedynie z adresu lub korzystać z innych opcji tj. np. obsługa korespondencji. Biuro wirtualne może ci zaproponować skanowanie poczty, przekazywać ci skany korespondencji na maila, może ci udostępniać w ramach potrzeby dodatkową przestrzeń biurową do pracy lub salę konferencyjną na spotkania z klientami.

Ale wirtualne biuro to nie tylko dodatkowe biuro czy usługa obejmująca profesjonalną obsługę spotkań. Takie biura mogą oferować pełną obsługę sekretariatu z realnymi osobami. Ma to znaczenie, gdy np. przyjdzie pod adres dany klient lub kontrola tj. urząd skarbowy.

Oczywiście, pełna opcjonalność dodatkowych usług, uzależniona jest od oferty danego biura.

Zalety biur wirtualnych w samym centrum Warszawy

Zalety biura wirtualnego to głównie oszczędność, szansa na rozwój oraz podniesienie prestiżu firmy. Nie musisz mieć własnych, opłacanych pracowników, nie musisz wynajmować dodatkowego biura i płacić za niego wysokiego czynszu. W wirtualnym biurze zyskujesz to, że masz adres rzeczywisty, pod którym nie musisz być, a nasi pracownicy zajmą się obsługą twojej korespondencji.

Dzięki pozyskanym oszczędnościom, możesz przeznaczyć środki w rozwój swojej firmy na innych polach niż czynsz biura. Dodatkowo, jeśli lokalizacja twojego biura oferuje najlepszy adres, w stolicy, w oczach klientów zyskujesz bardziej niż w sytuacji, gdy twój adres siedziby opiewa na małe miasteczko.

Firma w domu to także wyższy podatek od nieruchomości, którego unikasz, wynajmując biuro wirtualne. Mając adres „Warszawski”, twoja firma zyskuje też lepsze pozycjonowanie w internecie.

Umiejscowienie adresu siedziby w Warszawie to także korzystniejsza właściwość sądu czy korzystniejsze interpretacje podatkowe. Dzięki adresowi w Warszawie możesz też odliczyć koszty podróży oraz VAT na eksploatację samochodu firmowego.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Koszt wirtualnego biura uzależniony jest od zawartego pakietu na dane usługi. W Polsce znajdziesz obsługę wirtualnego adresu nawet za ok 150-200zł miesięcznie. Jednak korzystając z usług VSL-System, abonament za wynajem adresu rozpoczyna się już od 59zł miesięcznie.

W naszej firmie znajdziesz biura wirtualne Warszawa – Al. Jerozolimskie i ul. Mazowiecka czyli lokalizacje w centrum Warszawy.

Sprawdź już dziś, jakie korzyści płyną z wirtualnego, prestiżowego adresu.