Najmodniejsze fasony sukien ślubnych

Dla każdej kobiety dzień ślubu jest dniem, w którym zjawiskowy wygląd ma największe znaczenie. Panna młoda w tym dniu jest najważniejszą osobą i nic dziwnego w tym, że pragnie prezentować się jak najlepiej. Dobór sukni w odpowiednim fasonie, który będzie współgrał z sylwetką jest jednym z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę. Jakie fasony pasują do konkretnych rodzajów sylwetek?

Klasyczna suknia A 

Klasyczne suknie ślubne w kształcie litery A uznawane są za jeden z najbardziej wdzięcznych fasonów, które można dopasować niemal do każdego rodzaju sylwetki. Odznaczają się bardzo dopasowaną górą i zdecydowanie luźniejszym i rozkloszowanym dołem. Tego rodzaju fason pomoże nam umiejętnie zatuszować ewentualne niedoskonałości. Suknia w takim wydaniu proponowana jest na ogół kobietom niec niższym, ale również tym, które posiadają nieco szersze biodra. Dopasowana góra doskonale podkreśla linię ramion oraz biust, natomiast „lejący” się dół tworzy idealne proporcje, nawet w przypadku nieco bardziej obfitych kształtów. Właśnie z tego względu jest to fason, po który sięgają zarówno panie szczupłe, jak i te cieszące się nieco bardziej zaokrąglonymi kształtami.

Princessa 

Księżniczka to kolejny fason, który warto wziąć pod uwagę, pragnąc cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem, ale również absolutnym komfortem. Tego rodzaju fason odznacza się bardzo dopasowaną górą, w której bardzo często pojawiają się odsłonięte plecy i ramiona. Na wysokości talii sukienka zaczyna się rozszerzać. Tego typu krój dedykowany jest kobietom, które pragną optycznie nieco się wyszczuplić. Ten fason takie właśnie ma właściwości, ponieważ odpowiednio skrojony materiał pozwala tuszować nieco obszerniejsze biodra, podobnie jak w przypadku fasonu klasycznego.

Empire 

Fason Empire to z kolei propozycja dla kobiet z nieco wydatniejszym brzuszkiem. Bardzo często po taki fason sięgają panie w ciąży, ponieważ charakterystyczny krój pozwala nieco zatuszować wyróżniający się stan. Sukienki w stylu Empire zaczynają się rozszerzać tuż pod biustem. Na ogół są tworzone z dosyć delikatnego i przewiewnego materiału, który pięknie pracuje na ciele. Dosyć długa linia sukni optycznie wyszczupla i powoduje, że sylwetka prezentuje się bardzo dobrze.

Syrena

Fason Syrena przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, które mogą poszczycić się idealnymi kształtami. Jest to fason, który nie ma w zwyczaju tuszować ewentualnych niedoskonałości, a jedynie podkreślać nienaganne kobiece kształty. To fason dopasowany właściwie w całości, ponieważ zaczyna się rozszerzać dopiero na wysokości kolan. Panie, które stawiają duży nacisk przede wszystkim na wygodę nie powinny decydować się na tego rodzaju rozwiązanie.

Moda ślubna zmienia się bezustannie, aczkolwiek pewne fasony stały się kanonem, na którym cała branża poniekąd się opiera. Kobiety przymierzające się do własnego ślubu powinny przede wszystkim skupić się na własnych odczuciach, a nie na modzie. Suknia ślubna powinna wyglądać tak, jakby została stworzona wyłącznie dla nas.