Kupowanie butów przez Internet może mieć swoje zalety

W świecie, który porusza się coraz szybciej, od Nas również wymaga się szybkiego podejmowania decyzji. W przypadku zakupów online nie jest to pożądane. Nie chodzi bowiem o to by kupować i odsyłać zakupy. Marnujemy czas, pieniądze a radość z posiadania nowych butów znika.

9 praktycznych wskazówek, jak kupować buty online bez pomyłek

  1. Niezawodność strony lub sprzedawcy

Poświęć trochę czasu na weryfikację wiarygodności strony lub prywatnego sprzedawcy. Uważaj na strony napisane niepoprawnym językiem lub na te, które składają zbyt korzystne oferty. Wszystkie strony, które nie są chronione przez międzynarodowe systemy bezpieczeństwa, można rozpoznać dzięki symbolowi zamkniętej kłódki w pasku adresu. Przeczytaj recenzje, aby poznać satysfakcję klientów, którzy już dokonali zakupów.

  1. Zdjęcia

Przyjrzyj się dobrze zdjęciom. Zazwyczaj przedstawiają one buty pod różnymi kątami, a dodatkowo możesz je powiększyć, aby zobaczyć szczegóły.

  1. Opis butów

Ważne jest również, aby dobrze zapoznać się z opisem butów. Informacje o produkcie dostarczają wszystkiego co chcemy wiedzieć o materiałach, wysokości obcasa czy kolorze.

  1. Dopasuj

Oczywiście bardzo ważna rzecz. Niektóre strony podają porady, jak dopasować te określone buty. Inne mają tabelę rozmiarów wyrażoną również w centymetrach. W takim przypadku lepiej postawić bosą stopę lub ze skarpetą, w zależności od buta, który zamierzasz kupić, na białej kartce i prześledzić jej profil markerem. Następnie zmierz długość od pięty do najdłuższego palca i dla pewności dodaj kilka milimetrów. Zmierz obie stopy i zawsze wybieraj dłuższą.

  1. Polityka sprzedaży i zwrotów

Zawsze sprawdzaj zasady sprzedaży i zwrotów na wypadek konieczności ich zmiany. Wiele serwisów oferuje możliwość wymiany zakupionych butów całkowicie za darmo, w innych zapłacisz za przesyłkę.

  1. Bezpieczeństwo płatności

Zawsze ważne jest, aby sprawdzić rodzaj płatności, a także mieć pewność, że możesz otrzymać zwrot pieniędzy lub voucher, jeśli zmienisz zdanie na temat zakupu. Lepiej zapłacić kartą kredytową, nawet przedpłaconą lub Paypal.