Kubki termiczne pokonują kawę na wynos z kawiarni

Kubek termiczny to bardzo wygodne rozwiązanie, aby utrzymać temperaturę ulubionego napoju przez długi czas. Bez względu czy jest to gorąca herbata ziołowa zimą, czy mrożona latem, ważne jest, aby wybrać taki, który ma dobrą izolację i hermetyczne zamknięcie.

Kubki takie są kompaktowe i zajmują zdecydowanie dużo mniej miejsca niż termos. Możesz zabrać je w podróż, podczas treningów lub możesz trzymać je na biurku podczas pracy.

Dodatkowo, korzystając z kubka termicznego, oszczędzasz pieniądze i unikasz marnowania papierowych czy plastikowych kubków.

Jak wybrać najlepszy kubek termiczny?

Biorąc pod uwagę kilka ważnych kryteriów przy wyborze kubka termicznego łatwiej będzie znaleźć ten idealny dla siebie.

Izolacyjność termiczna

To chyba najważniejsze kryterium. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać kubek utrzymujący temperaturę przez kilka godzin lub model dwuścienny gwarantujący minimum 6-8 godzin wysokiej temperatury.

System zamykania

Kolejnym fundamentalnym czynnikiem jest szczelność zamknięcia, zwłaszcza jeśli planujemy nosić kubek w torbie lub plecaku z innymi przedmiotami. Zamknięcie musi być wygodne, łatwe do otwarcia i niezawodne.

Materiał

W zależności od rodzaju materiału zmienia się również izolacyjność. Najczęściej spotykana jest stal nierdzewna, która ma wysoką izolacyjność, a ponadto w żaden sposób nie zmienia smaku potraw. Zapewnia również doskonałą ochronę przed uderzeniami. Niektóre kubki wykonane są z bambusa, który ma mniejszą izolacyjność, ale pozwala również na ekologiczne i lżejsze kubki. Wreszcie są silikonowe kubki termiczne, które również są mniej izolujące niż stalowe, ale za to bardzo lekkie.

Wymiary i pojemność

Kubek 250 ml w zupełności wystarczy, aby wypić herbatę ziołową na kanapie, ale jeśli chcemy zabrać ze sobą napój na dzień do biura lub na wycieczkę, lepiej wybrać model, który zawiera co najmniej 750 ml.

Łatwość czyszczenia

Wybierz model, który można łatwo i całkowicie wyczyścić, aby zapobiec gromadzeniu się osadu wewnątrz kubka.

Zabierasz kawę ze sobą do pracy? Poznaj najdroższe kawy świata i przekonaj się czy wiesz o nich wszystko!