Kosmetyki z AliExpress – na co musisz zwrócić uwagę?

Na AliExpress możemy znaleźć masę wspaniale wyglądających kosmetyków, których na pewno nie dostaniemy na polskim rynku. Jednak na tym popularnym serwisie sprzedażowym często możemy natknąć się na oszustów.

W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć ogłoszenia, których wystawcy są uczciwi i faktycznie wysyłają pełnoprawne produkty.

Uważaj na podróbki znanych marek kosmetycznych na AliExpress

Na AliExpress znajdziemy bez problemu oryginalne produkty różnego rodzaju marek, nawet tych prestiżowych, które sprzedawcy często wystawiają za kilka dolarów mniej, niż są wycenione w oryginalnym sklepie. Jednak nie oznacza to, że rynek podróbek nie cieszy się już powodzeniem. Na AliExpress bez problemu wciąż znajdziemy podróbki kosmetyków, często stworzone tak, aby tylko przypominać finalny produkt, jednak bez nazwy marki czy nawet z wyraźnym napisem, że nie są oryginalne. Są jednak i takie przedmioty, które do złudzenia przypominają oryginały i różnią je tylko lekkie detale na pudełkach. Mimo wielu ostrzeżeń wciąż wielu klientów decyduje się na zakup takich towarów.

Sprawdzaj autentyczność wystawionych kosmetykowi na AliExpress recenzji

Nigdy nie kupuj produktu, który nie ma recenzji albo ma ich tylko kilka. Zdarza się, że dostawcy sami je sobie wystawiają, aby zachęcić innych do kupowania ich towarów. Najpewniejsze są te kosmetyki, które mają kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt recenzji. Koniecznie sprawdzaj zdjęcia, które są w nich zamieszczone, aby przekonać się, czy finalny produkt, który do Ciebie dotrze, jest taki sam, jak na zdjęciu. Nie zapomnij też o tym, jak oceniany jest produkt. Jeśli recenzenci narzekają tylko na czas dostawy, możesz spróbować coś kupić. Jednak jeśli pojawiają się w nich innego rodzaju zażalenia, lepiej odpuść sobie zakup i poszuka innego kosmetyku.

Interesujące artykułu o popularnych kosmetykach, znajdziesz w serwisie beautie.pl.

Zawsze czytaj opisy aukcji na AliExpress

Zdjęcie może być przekłamane, opis już nie. W nim najczęściej sprzedawcy piszą, co może być nie tak z zamówionym przez nas produktem i jakie może odnieść szkody w transporcie. Do tego znajdziemy tam autentyczne zdjęcia i będziemy mogły stwierdzić, czy pigmentacja produktu nam odpowiada albo, czy daje on taki efekt, na jakim nam zależy. Tam też znajdują się dodatkowe informacje, takie jak skład czy przeznaczenie produktu oraz inne rzeczy, które możemy skonfrontować z naszymi oczekiwaniami.

Opis pomaga nam więc zdecydować, czy dany produkt zapewni nam to, czego potrzebujemy i czy będzie dla nas bezpieczny w użytkowaniu.