Dlaczego zakochałam się w Tortowni na Bema?

Wrocław – to miasto, które tętni życiem, miejsce, gdzie nigdy nie bywa nudno, miasto z historią i oczywiście takie, w którym jest po prostu ogrom niesamowitych lokali gastronomicznych. Mój ulubiony to Tortownia na Bema, która znajduje się niedaleko mojego domu i ulubionych ścieżek spacerowych. Lubię wpaść tu rano w sobotę lub w niedzielę na większą filiżankę kawy z koleżankami: w przytulnej atmosferze rozmowa toczy się nieśpiesznie i przyjemnie: z głośników słychać przyjemne melodie, nie zwracające na siebie zbytniej uwagi, wewnątrz pachnie wypiekami i kawą, obsługa jest zawsze gotowa do pomocy, no a ceny – ceny są także godne polecenia, jak i desery, które można tu kupić do kawki lub zabrać ze sobą na wynos. No dobrze, powiecie – takich piekarni jest sporo w każdym polskim mieście, i pewnie też nie jest to jedno takie miejsce we Wrocławiu. Owszem tak, ale podam tu jednak kilka powodów, dla których zakochałam się właśnie w tej Tortowni.

Cukiernia powstała z wyjątkowej pasji do tworzenia wyrobów cukierniczych oraz dążenia do uczynienia ich jednocześnie pysznymi, pięknymi, naturalnymi, świeżymi, jak i ekskluzywnymi. Większość z produktów dostępnych w ofercie to klasyczne dobrze znane każdemu słodkości podawane w niesamowicie oryginalnej odsłonie. Kilkadziesiąt rodzajów wypiekanych tu tortów jest sporządzanych z naturalnych składników, dostarczanych przede wszystkim przez lokalnych producentów. Z kolei ich dekoracje – to coś niesamowitego. Kremowe kwiaty, czekoladowe figurki, a nawet drukowane jadalnymi farbami obrazy! Oczywiście, takie torciki jest nie tylko przyjemnie jeść, ale i można podarować bliskiej osobie z okazji każdego święta. Bez żadnych problemów można także zamówić wykonanie autorskiego tortu na zamówienie według indywidualnych potrzeb zleceniodawcy: ciasto i krem, rozmiar tortu, występowanie dodatków alkoholowych lub śmiesznych napisów dla dzieci: to wszystko jest możliwe do uzgodnienia. Kilka razy korzystałam z tej oferty, zamawiając tort do biura oraz na urodziny dla dziadka i ani razu się nie zawiodłam. Co więcej, nie musiałam nawet osobiście przyjeżdżać po torcik: po prostu zamówiłam dostawę (za drugiego razem dostawa była wykonana aż do Malina). Pewnie, nie trzeba mówić, że wszyscy goście byli zachwyceni, a deser smakował wszystkim bez wyjątku – był w miarę słodki, z idealnym połączeniem smaków… Mmm, po prostu niebo w gębie. Możesz upewnić się o tym osobiście – wystarczy odwiedzić Tortownię na Bema w dowolnym dniu i zamówić kawałek lub nawet dwa zawsze dostępnych u nich w ofercie świeżych tortów. Nie zabrakło w ofercie Tortowni na Bema też świątecznej oferty: z okazji świąt Bożego Narodzenia wypiekane są tu torty i babki, a także przeurocze domki z ciasta imbirowego i ciasteczka korzenne, tworzące naprawdę magiczną świąteczną atmosferę.

Poza tortami w ofercie cukierni jest także sporo deserów, które można sobie zamówić do kawki lub herbaty i zjeść na miejscu. Osobiście uwielbiam strudle, a jedna z moich koleżanek, którą kiedyś zabrałam tu ze sobą teraz zawsze wraca do Tortowni po serniki z jagodami – są dostępne w ofercie przez cały rok, a do ich produkcji używa się twarogu z gospodarstw pod Wrocławiem i jagód sezonowych. Lubię też torty bezowe z tej cukierni: jak dla mnie są idealnym letnim deserem, szczególnie w kompozycji z truskawkami. Jeśli chcę zjeść coś lżejszego, to wybieram Panna Cottę.

Jednym słowem, jeśli szukasz dobrych słodkości we Wrocławiu na każdą okazję – świetnym miejscem, do którego zdecydowanie polecam się udać jest Tortownia na Bema: wspaniałe połączenie nowoczesnego podejścia i klasycznych przepisów sprawdzi się w każdej sytuacji, uratuje Twoje święto i podaruje milion wspaniałych radosnych momentów!