Dbaj o swoją skórę o każdej porze roku

Nawilżacze i kremy do opalania, zanieczyszczenia, sebum. tak wiele elementów, które szkodzą naszej skórze, uniemożliwiając jej oddychanie. Rezultaty: pory są zablokowane, martwe komórki są zbyt liczne na powierzchni naszej skóry. Dlatego złuszczanie i peeling są niezbędne dla dobrego zdrowia naszej skóry.

 

Co peeling zapewnia naszej skórze?

Peeling polega na oczyszczeniu skóry z martwych komórek za pomocą złuszczającego żelu składającego się z małych „kulek” lub kremu w słoiczku lub tubce. Rzeczywiście, komórki naszej skóry mnożą się, obumierają i odnawiają się. Złuszczanie przyspiesza to naturalne zjawisko poprzez stymulację regeneracji komórek i powierzchniowego mikrokrążenia krwi. Peeling ma na celu spłycenie zmarszczek, walkę z trądzikiem, opóźnia starzenie się skóry. Silnie lub średnio skoncentrowany w kwasach, polega na oczyszczeniu i stopniowym usuwaniu powierzchownych warstw skóry. Peeling wykonywany jest na twarzy i ewentualnie na szyi.

Do twarzy preferuj miękkie konsystencje z organicznym roślinnym lub mineralnym składnikiem.

Do ciała używaj mocniejszych składników lub kryształków soli morskiej.

 

Zasady stosowania peelingu

Odrobinę produktu złuszczającego nałóż na czystą, wilgotną skórę, delikatnymi okrężnymi ruchami, bez pocierania, aby nie narażać tkanek na rozciąganie i ich podrażnienie. W przypadku twarzy zacznij od środka na zewnątrz, przechodząc w dół szyi i dekoltu. Spłucz letnią wodą za pomocą myjki lub nasączonego wacika. W przypadku ciała zacznij od ramion do stóp, przez plecy, klatkę piersiową (idź powoli, jest to wrażliwy obszar), brzuch, uda, pośladki i nogi (w tych miejscach można mocniej szorować). Spłucz dokładnie pod prysznicem.

 

Jak często stosować peeling?

Wszystko zależy od rodzaju skóry. Dla skóry suchej i wrażliwej wystarczy złuszczanie co dwa tygodnie, dla skóry normalnej raz w tygodniu, a dla skóry tłustej dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, żeby po każdym złuszczeniu należy nałożyć krem ​​nawilżający, który odbuduje warstwę ochronną skóry.

Przeczytaj również jak dbać o skórę ust, potrzebne informacje znajdziesz tutaj https://www.zajad.pl/peelingowanie-ust-domowymi-sposobami/