6 wskazówek jak zarezerwować wakacje po niskich kosztach

Zawsze chcemy jak najlepiej wykorzystać nasze pieniądze. A rezerwacja wakacji nie jest wyjątkiem, niezależnie od tego, czy chodzi o opalanie się na Majorce, czy zwiedzanie Szwajcarii. W tym artykule przedstawiamy wskazówki i porady, jak niedrogo zarezerwować wakacje.

Nie od dziś wiadomo, że nie wszyscy płacimy tę samą cenę za wycieczki i hotele. Jest zatem całkiem możliwe, że Twój współlokator w samolocie będzie leciał za dużo więcej lub dużo mniej niż Ty. A w Twoim ośrodku inni mogą płacić hotelowi za tę samą ofertę, co Ty, tylko ułamek tego, co Cię kosztuje.

Wskazówka nr 1: Zarezerwuj wcześniej

Pierwsza rada wyda się banalna ale często oferty tak zwanego „first minute” są bardzo korzystne. Wakacje zaplanowane z dużym wyprzedzeniem mogą być naprawdę opłacalne.

Wskazówka nr 2: Skorzystaj również z ofert last minute

Zaoszczędzisz również dzięki ofertom last minute. Choć w tym przypadku chodzi o wyczucie czasu i cierpliwość.

Wskazówka 3: Wybierz wakacje poza sezonem

Jeśli możesz być elastyczny w kwestii terminów swoich wakacji, Twój portfel Ci podziękuje. Jeśli masz wybór, omijaj szczyt sezonu. Zaoszczędzisz naprawdę dużo i nie trafisz na tłok. Jest to czas kiedy naprawdę można odpocząć.

Wskazówka nr 4: Korzystaj z porównywarek

Jeśli jest coś pewnego w życiu to to, że świetna cena zazwyczaj nie jest równa optymalnej jakości. Z opinii w porównywarkach dowiesz się np. co tak naprawdę obejmuje dana oferta all inclusive.

Wskazówka nr 5: Obserwuj ceny biletów

Dzięki stronom biur podróży możesz obserwować wahania cen biletu, które Cię interesują. Jak tylko cena się zmieni, otrzymasz powiadomienie e-mail.

Wskazówka nr 6: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej

Jeśli rezerwujesz wakacje online i często przeglądasz oferty, rób to w trybie incognito lub często kasuj dane przeglądania jeśli nie chcesz przepłacić. Ceny zmieniają się zgodnie z plikami cookie Twojej przeglądarki internetowej.