Dlaczego warto używać toniku do twarzy

Tonik do twarzy ma kilka zalet, ale jest trochę niedoceniany. Dlatego powinnaś włączyć go do swojej codziennej rutyny kosmetycznej.

Tonik to lekko kwaśny roztwór wodny, który pomaga utrzymać naturalne pH skóry. Nakłada się na twarz i szyję natychmiast po oczyszczeniu płatkiem do demakijażu i okrężnymi ruchami od wewnątrz na zewnątrz. Nie należy go spłukiwać. Jest to podstawowy produkt do pielęgnacji skóry i nieunikniony w prawidłowej rutynie pielęgnacyjnej.

Przywraca równowagę kwasowości skóry

Skóra ma lekko kwaśne pH, które waha się od 4,7 do 5,75. Kosmetyki używane codziennie i twardość wody mogą to zmienić. Najważniejszą funkcją toniku jest utrzymanie niezmienionego pH skóry.

Oczyszcza skórę

Tonik dopełnia oczyszczanie twarzy eliminując zanieczyszczenia, mleczko oczyszczające i resztki makijażu.

Przygotowuje skórę

Czysta skóra lepiej wchłania składniki aktywne stosowanych kosmetyków. Najlepszy krem ​​na rynku nic nie zdziała na nieczystą skórę. Jest to tym bardziej powód, aby przed nałożeniem kremu lub wykonaniem maseczki zakończyć oczyszczanie twarzy tonikiem.

Ujędrnia, nawilża i chroni skórę

Przywracając równowagę naturalnego pH skóry, chroni ją przed wszystkim, co na dłuższą metę ją uszkadza. Oprócz nawilżania, zwęża pory, tonizuje i rozjaśnia: czysta skóra ma jednolity i zwarty wygląd, dzięki czemu jest świeższa i młodsza.

Jak wybrać tonik do twarzy

Dla każdego rodzaju skóry jest odpowiedni tonik, dlatego ważne jest, aby znać swój i wybrać odpowiedni. Zawsze zajrzyj do listy składników, które je tworzą. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup toniku w Internecie, czy w sklepie, najpierw poszukaj informacji w Internecie, aby zorientować się, jakie produkty są dostępne na rynku.